____________________________________________________________ Tarasy ____________________________________________________________

Nieodłącznym elementem elewacji w bardziej eksponowanych budowlach architektownicznych są tarasy. Często zintegrowane poprzez aneksowanie bryły, posadowione na dachach niższych pięter  budynku lub garażach albo suterenach lub przybudówkach. Są częścią integralną z elewacją i tak remont elewacji to również remont tarasu. 

 O ile same ściany, fasada budynku nie są tak narażone na deszcz, czy śnieg lub lód, o tyle płyty tarasowe położone w płaszczyźnie prostopadłej do strug deszczu, zbierające duże ilości wody, podgrzewane często od dołu a chłodzone zimą od góry, są ekstremalnie obciążone zmianami temperatur i wilgotności.

Coraz częściej spotyka się również wyrafinowane połączenia ścian z tarasami drewnianymi, które jeszcze mniej sa odpodne na ww. czynniki atmosferyczne i wymagają częstych remontów przez doświadczone ekipy remontowe.

   Zobacz też: http://www.nowe-tarasy.pl

Tak jak i w elewacyjnych pracach budowlanych tak i tutaj pierwszym ważnym celem jest poprawienie, naprawa właściwości i cech izolacji termicznej i hydroizolacji. Uszczelnienie płyty jest podstawowym celem remontu a wykończenie nową powierzchnią jest w zasadzie tylko kwestią uzytkowo-dekoracyjną.

Tarasy betonowe wymagają większego nadzoru inspekcyjnego natomiast tarasy drewniane zarówno w remoncie jak i nowobudowane potrzebuja finezyjnej ręki architekta, który świetnie aranzuje połączenia elewacji z tarasem.


______________________________________________________________________    ______________________________________________________________________


Usługi remontowo-budowlane RITAPOL © 2015