____________________________________________________________ Ocieplenie pianką ____________________________________________________________

Technologia wypiera stare rozwiązania.

Nowe lepsze wypiera stare gorsze. W budownictwie a zwłaszcza tym stołecznym pełnym deweloperów, wyspecjalizowanych firm remontujacych elewacje, z dużą podażą usług dociepleniowo-remontowych, jest inaczej a nawet odwrotnie niż w ekonomii pieniądza. Wiadomo, że gorsza waluta wypiera lepszą. 

Pewnym jest że starsze metody ocieplania budynków, takie jak obtykanie belek chat mchem i powrósłami, wyparte zostały przez nowsze takie jak narzucanie grubego tynku na słomiane maty czy siatkę Rabitza. Zastosowanie szczeliny dylatacyjnej w murach podobnie uskuteczniło postęp w ochronie termicznej budynków. 

Dalej był to już wyścig efektywności i technologii oraz zwykłej skuteczności biznesowej w branży dociepleń. Kto zrobił najtrwalej, najszybciej, najskuteczniej docieplenie ten zostawał na rynku usług.

Ostatnim krzykiem postępu techniki rewitalizacji ścian, poddaszy, dachów jest sposób izolowania pianką poliuretanową PUR PIR czy jak ją zwał.. Ważne jest to iż tą metodą można najskuteczniej i najszybciej wykonać docieplenie zarówno w nowym bydynku jak i w starej budowli. Metoda jest błyskawiczna w uzyciu i determinowana jedynie hektarami powierzchni jakie są do ocieplenia oraz tym ile beczek środka do tworzenia pianki jesteśmy w stanie przywieźć na budowę.

 

Porównanie metod ( przykładowe ocieplenie pianką Warszawa - elewacja 500 m2, 3pracowników, rusztowanie )

Izolacja styropianem
Czas wykonania - 7 dni
Gwarancja: 2 lata
 
Izolacja wełną mineralną
Czas wykonania - 9 dni
Gwarancja: 2 lata
 
Izolacja pianką
Czas wykonania - 3 dni
Gwarancja: 4 lata

 

Jak zamówić usługę ocieplenia elewacji?

Zadzwoń na nasz telefon warszawskiego biura firmy - przygotujemy wstępna wycenę i ofertę remontu elewacji.

 

Przykłady zastosowań piany poliuretanowej: wypełnienie szczelin do montażu okien, preizolacja fundamentów, zabezpieczenie kadłubów łodzi jachtowych, wypełnienie otworów montażowych pod balustrady ślaskie, ocieplenie połaci dachowych, wygłuszenie stropów drewnianych, izolacja termiczna budynków pod klimatyzację, wypełnienie płyt warstwowych do budowy hal stalowych, do produkcji wzorów przestrzennych form.

 

Trwałość - kiladziesiąt lat, nie ulega degradacji w trudnych warunkach  atmosferycznych

 

Certyfikaty

 

 

______________________________________________________________________    ______________________________________________________________________


Usługi remontowo-budowlane RITAPOL © 2015