____________________________________________________________ Nowe elewacje - wykonanie ____________________________________________________________

Nasze ekipy budowlane wykonują na nowych budowach, elewacje nowo powstających budynków. W ramach wykonawstwa generalnego oraz jako podwykonawcy, wielokrotnie sprawdziliśmy się w pracach wykończeniowych.

Nowoczesne elewacje

To zaskakujące jak ciekawe może być połączenie formy, proporcji i zwykłych materiałów, desek, płytek, gontów bitumicznych, cegły klinkierowanej, zastosowanych do wykonania elewacji. Opisywane jako genialne projekty ozdobienia nowoczesnej fasady budynku są wytworem kreatywności projektantów, architektów i dokładności wykonawców.

Wymagania i oczekiwania inwestorów gwałtownie wzrosły. Elewacja budynku to dzisiaj nie może być poutykane szkło w zaprawie tynkarskiej, lub otoczaki z pobliskiego strumienia lub rzeczki. Dzisiaj domy w Polsce nie ustepuja wyglądem tym w Europie. To w pewnym sensie powrót awangardy architektonicznej z lat 20-tych i 30-tych kiedy to nasza myśl techniczna czy architektoniczna wprzedzała skostniałe wzory.

 Aneksy tarasowe

Elementem użytkowym nawiązującym do elewacji, fasady są tarasy. Firma RB Z.Rosiek zajmuje się także takimi pracami jak remonty tarasów, budowa tarasów, uszczelnianie i docieplenia. 

Typy wykończenia ścian budynków

Zwyczajowo mury zewnętrzne są wykańczane przez tynkowanie. Niekiedy poprzedzone ociepleniem ścian. W ogromnej większości budynków, zwazywszy na koszt inwestycji są to tynki standardowe dekoracyjne typu: baranek lub kornik, albo tez zwyczajne tynki zacierane pacą tynkarską.

Dla tych inwestorów budowlanych, którzy oczekują lepszych efektów wizualnych, juz od początku realizacji budowy czyli na etapie projektowania, zakłąda sie rodzaj niezwykłej elewacji.  

 

 

Elewacje i docieplenie

 

Dekoracyjne elewacje

 

Utrzymanie jakości - standardy wykonania elewacji

 

Najczęściej popełniane błędy 


______________________________________________________________________    ______________________________________________________________________


Usługi remontowo-budowlane RITAPOL © 2015